Powolne zarabianie

CZAS

Pierwszym pytaniem, na które chcemy uzyskać odpowiedź jest to, czy na wypełnianiu ankiet albo klikaniu w reklamy można zarobić. Odpowiedź jest jednoznaczna i twierdząca: tak. Jeśli jednak chcielibyśmy łatwym sposobem zarobić co najmniej dodatkowe miesięczne wynagrodzenie, wtedy nie brzmi to już tak prosto i nie jest to oczywiste. Lepiej wcześniej poskromić w sobie takie zapędy.

W każdej pracy, fizycznej czy umysłowej, potrzebny jest czas. W internecie można wyczytać: „wystarczy 15 minut dziennie” albo „zarabianie bez wysiłku”. Z takim podejściem, nie ma co dalej tutaj szukać. Ważna jest świadomość, że najpierw potrzebny jest czas. Można założyć, że im więcej go poświęcisz dziennie, tym więcej zarobisz. Jedna ankieta, w zależności od serwisu, czego dotyczy i jakie dane osobiste są wymagane, może przynieść od 0,10 do 3 USD. Jedno kliknięcie w reklamę od 0,001 do 0,01 USD. Możemy łatwo stwierdzić, że nie wystarczy tylko trochę wysiłku. Wypełnienie ankiety zajmuje przeciętnie 15 minut. Klikniętą reklamę najczęściej trzeba wyświetlać ok. 5 sekund. Są ankiety krótsze i dłuższe, a zatem mniej lub bardziej płatne. Niektóre reklamy należy wyświetlać dłużej. Dobrze jest zatem wygospodarować już na samym początku co najmniej godzinę dziennie.

Pierwsze wrażenie może okazać się demotywujące. Jeśli jednak będziesz systematyczny, to po pewnym czasie okaże się, że jednak na ankietach i klikaniu w reklamy można całkiem dobrze zarobić.